14 Ağustos 2016 Pazar

Kağıttan Uçaklar - Dawn O'Porter | Ktap Yorumu


   Merhaba! Bugün elime Ukitap sayesinde geçen ve keyif alarak çok kısa süre içerisinden bitirdiğim Kağıttan Uçaklar'ın yorumunu yapmak üzere klavye başına oturdum. Kapağına ve tasarımı çok hoşuma gitti. Kitabı inanılmaz derecede yorgun olduğum bir anda akşam okumaya başladım. Şöyle 1-2 bölüm okuyayım diyerek başladım ve 160 sayfayla kitabı o akşam için kapattım. Ciddi manada akıcı ve bölümler tam sevdiğim gibi kısa kısa olduğundan bir bölüm daha, birkaç sayfa daha diyerek uzunca okudum sonradan kısa bir işim çıkıp ara vermek zorunda kalmasaydım da muhtemelen o akşam bitirirdim. Yine de ertesi sabah kalan sayfalar da hızla bitiverdi.

   Şimdi. Sanırım akıcılığından emin oldunuz.

   Bir gençlik kitabı ve öyle çok özgün bir konusu da yok. Renee ve Flo'nun arkadaş olmalarını ve gençliğin getirdiği sorunlarla boğuşmalarını görüyoruz. Renee daha asi ruhlu ve umursamaz ama Flo aksine 'en iyi arkadaşı' Sally'nin gölgesinde kalmaya, Sally'nn onu ezmesine alışmış.
Karakterler hakkında nötrüm. Yani sevdim. Ama bayılmadım. Öncelerde Flo'ya çok kızıyordum. Nasıl kendine böyle davranılmasına izin verir diyerek homurdandım. Ama sonra başımıza bir de Renee çıktı. Cidden özellikle yaşlarından dolayı -ki yakın yaşlardayız- bazı şeyler hakkında yanlış düşünüp, yanlış kararlar alsalar da (gerçi her yaşta insan yanlış kararlar alabilir) bazı yerlerde bu salaklık boyutuna ulaştı. Yine de keyifli birkaç saat geçirmemi sağlayan bir kitap oldu.

   Hafif, eğlenceli bir gençlik kitabı okumak isterseniz bir göz atın derim.

2 yorum:

  1. Kitaplar akıcı bile olmasa benim bitirmek gibi huyum var, iyiki bitirmemişsin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kendimi yanlış ifade etmişım sanırım. Kitabı ertesi sabah bitirdim.:) Eskiden ben de takıntılıydım mutlaka bitmesi gerekirdi. Şimdi o kadar sıkmıyorum kendimi. Sanırım zamanla zamanın daha kıymetli olduğunun farkına vardım :)

      Sil